Úvod Living EVENT 280. výročie champagne domu Moët & Chandon

280. výročie champagne domu Moët & Chandon

V polovici novembra sme dostali príležitosť zúčastniť sa výnimočného večera. Champagne dom Moët & Chandon oslavoval svoje 280. výročie vo veľkom štýle v noblesnom kabarete Lafayette v Belehrade. Mottom večera bolo „Celebrating life since 1743“ a 350 pozvaných hostí z viac ako pätnástich krajín malo možnosť vychutnať si nielen najlepšie vína z produkcie slávneho champagne domu, ale aj úžasný program belehradského klubu. 

Dlhá história významných udalostí urobila z Maison Moët & Chandon globálnu ikonu osláv. Od kráľovských dvorov po červené koberce, od slávneho Studia 54 po veľké športové udalosti, táto značka už 280 rokov spája ľudí počas špeciálnych momentov ich života. Po Sydney, New Yorku, Tokiu, Paríži či Londýne mal tento rok Belehrad to privilégium stať sa súčasťou bohatej histórie značky a spojiť hostí z pätnástich krajín, aby spolu oslávili jedinečné „art de vivre“, hlboko zakorenené v DNA značky Moët. 

Priebeh eventu odkazoval na dedičstvo značky v kapitolách – poctou ženám, životu, športu a umeniu žiť. „Takmer tri storočia je champagne Moët & Chandon sprievodcom významných historických aj osobných udalostí. Táto noc bola významnou udalosťou nielen pre Maison, ale aj pre oblasť strednej Európy. Mali sme príležitosť spojiť v Belehrade našich partnerov, kolegov, priateľov a vážených členov Moët Society, komunitu vybraných influencerov, ktorí zdieľajú hodnoty Maison, ako sú štedrosť a elegancia. Dúfam, že všetci naši hostia si odniesli z tejto nezabudnuteľnej večere jeden kľúčový odkaz, a síce, že život je plný príležitostí na oslavu,“ vyjadrila sa Nóra Szegedi, brand manažérka Moët Hennessy pre strednú Európu.

Nádherné kabaretné tanečné vystúpenia pod taktovkou Milana Gromilića, umeleckého riaditeľa Lafayette, doplnila kúzelným hlasom jazzová speváčka Lena Kovačević.

Jedným z vrcholov večera bola ochutnávka výnimočného Moët & Chandon Grand Vintage 2004, exkluzívne predstaveného vo veľkosti jeroboam. Limitovaná edícia, ktorá bola vyrobená len v 280 fľašiach po celom svete, zrela v pivniciach viac ako pätnásť rokov a bude symbolom tohto výročia Moët & Chandon, odzrkadľujúc jedinečnú kombináciu zrelosti, komplexnosti a charizmy tohto champagne domu.