Úvod Drinking Cocktail Festival 2024 – tri týždne skvelých drinkov a dobrej nálady

Cocktail Festival 2024 – tri týždne skvelých drinkov a dobrej nálady

Viaceré slovenské mestá boli od 29. apríla do 19. mája svedkami jedného z najväčších sviatkov barmanskej scény. Celé tri týždne patrili World Class Cocktail Festivalu, do ktorého sa zapojili špičkové prevádzky, predstavili sa originálne drinky, vystúpili zaujímaví hostia.

Po úspešnom minulom ročníku bolo aj tento rok cieľom festivalu spojiť vysoké cocktailové umenie s pôžitkom z dobrého drinku, majstrovstvo so zmyslovým potešením, predstaviť návštevníkom z iného pohľadu ľudí, ktorí pre nich svoje originálne tekuté diela vytvárajú.

cocktail festival

Dobrou správou je, že po Bratislave a Košiciach sa tento rok festival rozšíril aj do ďalších miest – do Zvolena a Trnavy. Spolu sa do festivalu zapojilo 17 prevádzok, ktoré predstavili to najlepšie z najlepšieho zo svojho barmanského umu, fantázie a kreativity. Podujatie určite obohatil tiež fakt, že sa na ňom prevádzky zúčastnili aj nesúťažne.

Návštevníci mohli obdivovať umenie top barmanov Slovenska a v ich podaní osvedčené cocktailové klasiky aj originálne tekuté kreácie, užiť si veľa dobrej nálady, inšpirácie, výnimočných stretnutí a zmyslových zážitkov.

Organizácia pod značkou World Class Slovakia opäť zabezpečila profesionálnu úroveň a držanie sa základnej filozofie WCL – barmanstvo nie ako rutina, ale ako prinášanie tých najkvalitnejších zážitkov zákazníkovi so všetkým, čo k tomu patrí. S najlepšími značkami, ingredienciami, kvalitou.

Organizátori veria, že festivalu sa po ďalšom vydarenom ročníku podarí zapustiť u nás pevné korene, tak ako je tomu  v iných mestách sveta, oživiť ešte viac barovú scénu, priniesť nové impulzy, živší vzťah medzi barmanom a jeho hosťom.