Úvod Drinking Slivovica Zlaté Tri stromy

Slivovica Zlaté Tri stromy

Prémiový rad destilátov Zlaté Tri stromy už nejaký čas oslovuje barmanov aj konzumentov, ktorí si potrpia na kvalitu. Je výborné, že sa takto fanúšikom prémiového pitia dostáva do rúk vysokokvalitná slivovica, ktorá má aj v našich končinách silnú tradíciu.

Predlohou pre názov radu Zlaté Tri stromy boli tri skutočné ovocné stromy z istej starej legendy. Pôvodne stáli relatívne ďaleko od seba, no všetky tri naberali na sile a košateli, až sa ich konáre začali prepletať a vznikol jeden veľký živý organizmus. Toto spojenie dalo ovociu z týchto stromov výraznú chuť, ktorá je typická pre produkty Zlaté Tri stromy.

Príbeh nie je len starou legendou, ale stal sa základným kameňom procesu výroby. Základom kvalitných destilátov je totiž dokonalé ovocie, a preto je starostlivo vyberané a počas celého výrobného procesu sa s ním zaobchádza veľmi šetrne. Keďže plody takto ostávajú svieže a nepoškodené, nepochybne sa to odrazí aj vo výslednej chuti.

Slivovica z tohto portfólia sa fľaškuje v 52 % podobe, pričom je trikrát destilovaná. Pri výrobe slivkového destilátu z prémiového radu sa využíva len to najkvalitnejšie ovocie, čoho výsledkom je zaujímavá chuť, ktorá poteší každého, kto si potrpí na silnú esenciu.

Kvalitu v každej fľaši dosahujú u slivovice Zlaté Tri stromy aj vďaka dlhoročným skúsenostiam s pálením ovocia. To sa totiž podrobuje kvaseniu, kedy sa kontroluje cukornatosť, a práve vtedy sa robí dôležité rozhodnutie, a to zachytiť pravý moment, kedy je kvasenie na konci a treba začať páliť. Ten moment je pre každé ovocie iný – v prípade sliviek aj o niekoľko mesiacov. Destilácia je takisto proces, pri ktorej sa Zlaté Tri stromy môžu oprieť o rokmi preverené postupy.

Pre barmanov a majiteľov podnikov je dobrou správou aj to, že Zlaté Tri stromy prichádzajú i s vlastným sklom – poldecákom so zlatým gravírovaním. Destiláty sú navyše dodávané vo fľašiach s elegantnou etiketou, ktorá sa bude pekne vynímať na displeji.

Slivovica Zlaté Tri stromy patrí do portfólia STOCK Slovensko, ktorého história siaha až do roku 1884. Všetky jeho značky predstavujú spojenie dlhoročnej tradície s inovatívnym procesom výroby.